Масло од коноп 10%

Масло од коноп 10%

655ден.

250 ml Маст

Опис

Масло од коноп за мачкање/масажа на кожата.
За раздвижување, циркулација и забрзување на регенерацијата на кожа. За закрепнување после рехабилитација и масажа на кожата после хитушки интервенции. За лица со болки во зглобовите, мускулите и тетивите после спортски и работни активности.
Дејство: Благо ладење и релаксирачки ефект. Ја помага циркулацијата на кожата и обезбедува релаксирачки ефект без чувство на иритација или чешање на кожата.

Состав

10% конопово масло. Богат со есенцијални масни киселини, витамини А, Б1, Б2, Б6, Ц и Е како и питинска и канабоидилична киселина со силен антибактериски ефект.

Дозирање

Се нанесува со нежно масирање на болното место.

За производителот

Локација: Hnevotinska 955/56 Olomouc, Czech Republic

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе го кементира “Масло од коноп 10%”