Маст од коноп - Екстра ладно

Маст од коноп – Екстра ладно

655ден.

250 ml Маст

Опис

Екстра ладен производ за масажа на кожата од коноп.
За интензивна регенерација и смирување на кожата после напор, работни или спортски активности.
За спортисти и лица со болки во зглобовите, мускулите и тетивите.
Дејство: Антибактериско дејство, при масажа дава чувство на екстра ладење и релаксација на мускулите и зглобовите. Поради подобрената циркулација на местото на апликација ја намалува болката и вкочанетоста.
Се користи и при дерматолошки проблеми како псоријаза.

Состав

5% конопно масло богато со витамини, минерали и есенцијални масни киселини, фитичка и канабидиолична киселина со антибактериско дејство.

Дозирање

Се нанесува со нежни кружни движења на болното место.

За производителот

Локација: Hnevotinska 955/56 Olomouc, Czech Republic

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе го кементира “Маст од коноп – Екстра ладно”