Маст од коноп - За загревање

Маст од коноп – За загревање

655ден.

250 ml Маст

Опис

За циркулација, загревање и раздвижување на кожата во пределот на зглобовите. Се користи пред спортски или работни активности, за спортисти и лица со болки во зглобовите, мускулите и тетивите. Дава чувство на загревање и релаксација на мускулите. Се користи и при дерматолошки проблеми како псоријаза.

Состав

5% конопно масло богато со витамини, минерали и есенцијални масни киселини, фитичка и канабидиолична киселина со антибактериско дејство.

Дозирање

Се нанесува со нежни кружни движења на болното место.

За производителот

Локација: Hnevotinska 955/56 Olomouc, Czech Republic

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе го кементира “Маст од коноп – За загревање”