Cleansing Mousse

Bioclin Acnelia Cleansing Mousse – Нежна пена за миење на лице

660ден.

шише од 200 мл со дозатор

SKU: Bioclin-Acnelia-Cleansing-Mousse-Нежна-пена-за-миење-на-лице

Опис

Нежна пена за миење на лицето, погодна за секојдневна нега на мрсна и кожа склона кон акни.

Погодна за чистење на лицето. Отстранување на себум, остатоци од шминка. Погодна за чувствителна кожа, како и за воспалителни форми на акни. Практична и лесна за употреба. Со дозажна пумпа.

Состав

  • Acnacidol 2% ( активна состојка од билката рицинус),
  • Цинк PCA,
  • Натриум салицилат,
  • Комплекс на смирувачки фактори

Употреба

За секојдневно миење, наутро и навечер

За производителот

Istituto Ganassini SpA, di Ricerche Biochimiche Milano, Italy www.ganassini.it
Увозник и застапник за Македонија: Солвис ДОО Гевгелија Подружница: Васил Стефановски 26а/2 ,1000 Скопје T: 02 6130 892 М: 075 217 035

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе го кементира “Bioclin Acnelia Cleansing Mousse – Нежна пена за миење на лице”