phydrium-es

Bioclin Phydrium-ES Dermatological Shampoo for Oily Hair – Шампон за мрсна кожа

544ден.

Шише од 200 мл

SKU: Bioclin Phydrium-ES-Dermatological-Shampoo-for-Oily-Hair–Шампон-за-мрсна-кожа

Опис

Шампон за мрсна коса кој се користи во третман за нормализирање  на себумот кога е зголемена неговата секреција.

Состав

SEBO BIO COMPLEX (себо- регулирачко и антиоксидантно дејство)

  • Растителни масла (Copaifera officinalis, Carapa guaianensis, Euterpe oleracea) богати со каротеноиди, флавоноиди и масни киселини.
    • Биотин ( витамин Б7)
    • Ниацин (витамин Б3)
    • Пантенол (витамин Б5)

Употреба

Првиот месец секој втор ден, потоа секој трет ден, а може да се користи редовно и секој ден. Со секојдневна употреба косата станува поцврста, помека, сјајна и полесно се чешла

За производителот

: Istituto Ganassini SpA, di Ricerche Biochimiche Milano, Italy www.ganassini.it
Увозник и застапник за Македонија: Солвис ДОО Гевгелија Подружница: Васил Стефановски 26а/2 ,1000 Скопје T: 02 6130 892 М: 075 217 035

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе го кементира “Bioclin Phydrium-ES Dermatological Shampoo for Oily Hair – Шампон за мрсна кожа”