kristal

Bioclin Phydrium-ES-Kristalii – Силиконски гел

632ден.

Шише од 100 ml

SKU: Bioclin-Phydrium-ES-Kristalii-Силиконски-гел

Опис

За заштита и потхранување на косата. Благодарение на тоа што во својот состав содржи филтри за заштита од сонце со широк UV спектар,може да ја штити структурата на влакното од атмосферските агенси на надворешната средина. Како резултат на тоа,косата е мека,сјајна,лесно се чешла, не се електризира при суво време,ниту се залепува при влажно време.

Состав

Јојоба масло ,сончогледово масло (богати со омега масни киселини и каротеноиди кои имаат подхранувачко и антиоксидантно дејство)  како и  витамин F..Силикон, UV филтрите имаат заштитно,обновувачко дејство.

Употреба

Се нанесува мала количина на измиена и со пешкир исушена коса. Со прстите се нанесува од течноста по целата должина на косата, особено на врвовите. Не ја мрси косата.

За производителот

Производител: Istituto Ganassini SpA, di Ricerche Biochimiche Milano, Italy www.ganassini.it
Увозник и застапник за Македонија: Солвис ДОО Гевгелија Подружница: Васил Стефановски 26а/2 ,1000 Скопје T: 02 6130 892 М: 075 217 035

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе го кементира “Bioclin Phydrium-ES-Kristalii – Силиконски гел”