collagen+c

Collagen +C

1,086ден.

120 таблети

Опис

Се употребува за: зајакнување и регенерација на коски, мускули, тетиви и лигаменти,  ревитализација на кожата на лицето и телото-ефикасен ANTIAGE препарат, ја подобрува циркулацијата и еластичноста на крвите садови, го забрзува зараснувањето на раните,  го потпомага согорувањето на мастите во текот на сонот. Дава позитивни ефекти во корегирање на слаби и оштетени нокти, Го зајакнува влакното и го спречува процесот на опаѓање на косата. Ја редуцира појавата на целулит и стрии 

состав

Состав: Витамин Ц, аланин, хидрокспролин, аргинин, аспартатска киселина, цистин, глутаминска киселина, глицин, пралин,треонин, валин,хистидин, хидроксилизин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, серин и тирозин. 

Дозирање

3 x 2 таблети дневно на празен стомак.
За оптимален ефект таблетата се зема 30 мин. пред јадење. за да се зголеми апсорпцијата и дејството на колагенот се избегнува конзумирање на млеко и други протеински производи затоа што го намалуваат неговиот ефект.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе го кементира “Collagen +C”