evacol

Evacol junior –Евакол јуниор

324ден.

кутија со 12 кесички(1 кесичка 6,563 гр

SKU: Evacol junior –Евакол јуниор Categories: , ,

Опис

Макрогол3350(Полиетилен гликол)

Изоосмотски лаксатив во вид на кесички за растварање наменет за акутна и хронична констипација .Производ кои делува механички а не системски и кој не предизвикува нарушување на електролитниот баланс.Не предизвикува грчеви и итност.Делува за 24-48 часа.

Состав

Макрогол 3350(Полиетилен гликол)

Употреба

-Деца од 2-7 години 1 кесичка дневно
-Деца од 7-12 години 2 пати по една кесичка дневно.
Доколку се работи за ударна терапија може и 2-3 кесички дневно првите 3-6 дена

За производителот

S.I.I.T S.r.l –Милано,Италија
Увозник и застапник за Македонија: Солвис ДОО Гевгелија Подружница: Васил Стефановски 26а/2 ,1000 Скопје T: 02 6130 892 М: 075 217 035

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе го кементира “Evacol junior –Евакол јуниор”