CLX Cleanser

VIDERMINA CLX Cleanser – Раствор за интимна хигиена

518ден.

шише од 300 мл

SKU: VIDERMINA-CLX-Cleanser-Раствор-за-интимна-хигиена Categories: , , , ,

Опис

Раствор за секојдневна интимна хигиена. Особено погоден  во случаи на вагинални воспаленија и прекумерен раст на локалната микрофолора. Ја дезинфицира, освежува и заштитува мукозата. Дерматолошки и микробиолошки тестиран.

Состав

Chlorhexidine dicluconate 0,1%% (антисептично дејство), Антимикробен растителен комплекс комплекс ( Thymus vulgaris, Cinnamomum zeylanicum Nees, Lavandula officinalis , Menta piperita. Citrus limonum, Olea europaea, Calendula extract). Емолиентни супстанции (ланолин, глицерин). Без SLS / SLES, парабени

Употреба

Секојдневно средство за миење во зависност од вашите потреби. Во случаи на бактериски инфекции.
Наутро и навечер. Безбеден за време на бременост, менструален циклус, менопауза

За производителот

Istituto Ganassini SpA, di Ricerche Biochimiche Milano, Italy www.ganassini.it
Увозник и застапник за Македонија: Солвис ДОО Гевгелија Подружница: Васил Стефановски 26а/2 ,1000 Скопје T: 02 6130 892 М: 075 217 035

Коментари

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе го кементира “VIDERMINA CLX Cleanser – Раствор за интимна хигиена”